Microchip Technology PIC10F220-E/MC
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
Brand Name : Microchip Technology
Model Number : PIC10F220-E/MC
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Supplier : Microchip Technology
Series : PIC® 10F
CoreProcessor : PIC
CoreSize : 8-Bit
Speed : 8MHz
Connectivity : -
Peripherals : POR, WDT
NumberofI/O : 4
ProgramMemorySize : 384B (256 x 12)
ProgramMemoryType : FLASH
EEPROMSize : -
RAMSize : 16 x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 2V ~ 5.5V
DataConverters : A/D 2x8b
OscillatorType : Internal
OperatingTemperature : -40°C ~ 125°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : 8-VFDFN Exposed Pad
Contact Now
Microchip Technology PIC10F220-E/MC IC MCU 8BIT 384B FLASH 8DFN
Part.PIC10F220-E/MC
ManufactureMicrochip Technology
DescriptionIC MCU 8BIT 384B FLASH 8DFN
CorePIC
Core Size8-Bit
Speed8MHz